28 هزار نفر در خوزستان امسال استخدام می شوند


 

استاندار خوزستان گفت: مجموع استخدامهای استان در سال جاری شامل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و استخدامهای جدید تا پایان سال به 24 تا 28 هزار نفر خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، سید جعفر حجازی شامگاه شنبه در نشست شورای اشتغال استان خوزستان اظهار کرد: در سال جاری مجوز استخدامهای متعددی برای استان خوزستان به صورت مرحله به مرحله ابلاغ می شود.
وی با بیان اینکه پیش از این سهمیه سه هزار نفری استخدام برای استان خوزستان اعلام شد و در مرحله اول تعدادی از دستگاه های اجرایی اقدام به برگزاری آزمون کردند، افزود: روز شنبه سهمیه دیگری با مجوز استخدام یک هزار و 500 نفر به ما ابلاغ شده که جزئیات آن هنوز معلوم نیست.
حجازی تصریح کرد: مجوز استخدام یک هزار نفر در سازمان جهاد کشاورزی، هفت هزار و 100 نفر در بیمارستانهای جدید التاسیس، بیمارستانهای نیازمند نیرو و طرح پزشک خانواده، دو هزار و 200 نفر در آموزش و پرورش و 500 نفر در اداره کل مالیات و اقتصاد دارایی از دیگر سهمیه های استان است.
وی همچنین با اشاره به استخدام در سازمان تامین اجتماعی گفت: تا پایان شهریور ماه امسال استخدام 10 هزار نفر دیگر آگهی می شود.
رئیس شورای اشتغال استان خوزستان تصریح کرد: وضعیت اشتغال در استان رو به بهبود است و آمار مهاجرت از استانهای دیگر به خوزستان نشان از این موضوع دارد.
حجازی با اشاره به ادامه راست آزمایی اشتغال سال گذشته گفت: در نتایج راست آزمایی اشتغال استان در سال 90 تا کنون تنها تعداد انگشت شماری از دستگاه ها در بیان ارقام انحراف داشتند و دقت سایر دستگاه ها به ویژه نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی به صورت 100 درصدی بوده است.
وی تصریح کرد: 46 هزار میلیارد تومان در کل کشور تسهیلات برای اشتغال سال 91 در نظر گرفته شده که هنوز سهم استان برای اشتغال پیش بینی شده ابلاغ نشده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید