استخدام بانک صنعت و معدن در سراسر ایران

بانک صنعت و معدن به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از محل سهمیه استخدامی شماره 12340/90/200 مورخ 26/5/1390 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور تعداد محدودی از داوطلبان واجد شرایط ذیل را پس از کسب موفقیت در مراحل آزمون کتبی و رتبه‌بندی علمی، مصاحبه تخصصی و گزینش استخدام می‌نماید.


درصورت وجود هرگونه ابهام یا مشکل با تلفنهای  27872132 و 27872133 تماس گرفته و جداً از اشغال کردن سایر خطوط سازمان خودداری فرمایید.الف) شرایط داوطلبان

1-  تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی

2- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران

3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

4- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت (ویژه آقایان)

تبصره: تاریخ ترخیص از خدمت و یا صدور کارت معافیت می‌بایست قبل از تاریخ دعوت نهایی بانک به همکاری (در صورت پذیرفته شدن نهایی داوطلب) باشد.

5- تندرستی و توانایی جسمانی و روانی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند طبق تشخیص و تایید پزشک معتمد بانک.

6- عدم اعتیاد به مواد مخدر.

7- عدم سوء پیشینه کیفری، همچنین عدم اشتهار و محکومیت به فساد اخلاقی.

8- عدم محرومیت از استخدام در ادارات و سازمانهای دولتی.

9- داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه‌های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.

10-  عدم اشتغال به تحصیل در دانشگاههای دولتی، آزاد، موسسات عالی غیر انتفاعی و سایر موسسات.

ب) شرایط اختصاصی

1-  حداقل سن 20 سال و حداکثر سن داوطلبان 30 سال (متولدین 01/12/1360 به بعد) و برای کارکنان قراردادی بانک صنعت و معدن 40 سال مورد نظر می‌باشد.

تبصره: بر اساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام، موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ 31/6/1359 لغایت 29/5/1367) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان 5 سال.

ج) آزادگان از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام‌وقت در دستگاه‌های دولتی از تاریخ 22/11/1357 به خدمت اشتغال داشته‌اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

2-  حداقل معدل کل 13 برای کلیه داوطلبان در کلیه رشته‌های تحصیلی.

3- داشتن درجه مدرک صرفاً لیسانس در یکی از رشته‌های تحصیلی در بند «د» این آگهی و مطابق نیاز بانک در جدول شماره 1.

تبصره 1: تاریخ اخذ مدرک تحصیلی می‌بایست قبل از تاریخ دعوت نهایی بانک به همکاری (در صورت پذیرفته شدن نهایی داوطلب) باشد.

تبصره 2: مدارک تحصیلی متقاضیان می‌بایست مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری باشد.


ج) نحوه ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، زمان و محل برگزاری آزمون

1-     ثبت نام از ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ 20/12/1390 لغایت ساعت 20 روز شنبه مورخ 27/12/1390 به صورت الکترونیکی می‌باشد و قابل تمدید نخواهدبود.

2-    کلیه متقاضیان می‌بایست در محدوده زمانی مندرج در بند 1 همین بخش، با مراجعه به سایت اینترنتی بانک به آدرس www.bim.ir پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط استخدام و تذکرات عنوان‌شده، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند.

3-    کلیه متقاضیان می‌بایست پس از ثبت نام الکترونیکی حتماً با دریافت کد رهگیری از ارسال موفق اطلاعات خود اطمینان حاصل نمایند و کد رهگیری را به صورت محرمانه نزد خود یادداشت نموده و جهت پیگیری مراحل دریافت کارت و نتیجه آزمون استفاده نمایند.

4-    کلیه داوطلبان می بایست مبلغ 60.000 ریال به حساب شماره 54/980 خزانه نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران به عنوان حق ثبت نام داوطلبان استخدام واریز نمایند. بدیهی است درج شماره فیش اشتباه و غیرمعتبر در سایت اینترنتی ثبت نام، در هر مرحله ای که مشخص گردد، نهایتاً منجر به حذف داوطلب از فرایند آزمون و استخدام خواهد شد و بانک مسوولیتی در این زمینه نخواهد داشت و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. (ایثارگران 50 درصد مبلغ مذکور را می‌پردازند و فرزندان شاهد از پرداخت مبلغ مذکور معاف می‌باشند.)

5-    زمان و محل برگزاری آزمون استخدامی بانک، روز دوشنبه مورخ 28/01/1391 همزمان با درج کارت شرکت در جلسه آزمون، در سایت اینترنتی بانک به آدرس www.bim.ir  اعلام می‌گردد. لذا کلیه متقاضیان می‌بایست در تاریخ مذکور با مراجعه به سایت اینترنتی بانک، از کارت ورود به جلسه آزمون خود یک نسخه چاپی تهیه و نزد خود جهت حضور در جلسه آزمون حفظ نمایند. روش تهیه نسخه چاپی در سایت اینترنتی توضیح داده خواهد شد. کلیه داوطلبان لازم است کارت چاپی تهیه شده را به همراه اصل کارت شناسایی معتبر خود در روز آزمون همراه داشته باشند.

تبصره: در صورت عدم مراجعه داوطلبان به سایت اینترنتی بانک و درنتیجه عدم آگاهی به موقع از زمان و مکان برگزاری آزمون، بانک هیچگونه مسوولیتی به عهده نخواهد داشت.

د) مواد آزمون استخدامی، شرایط تحصیلی، جنسیت و استان محل خدمت مورد نظر بانک

مواد آزمون عمومی: آزمون استخدامی بانک در سطح مقطع تحصیلی لیسانس شامل دروس «زبان و ادبیات فارسی»، «زبان انگلیسی عمومی»، «ریاضی و آمار مقدماتی»، «معارف اسلامی»، «فناوری اطلاعات»، «اطلاعات سیاسی، اجتماعی و مبانی قانونی» به تعداد 100 سئوال چهارگزینه‌ای بدون اعمال نمره منفی.

تبصره: اقلیتهای دینی از پاسخگویی به سوالات درس احکام و معارف اسلامی معاف هستند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون عمومی توزیع خواهد شد.

مواد آزمون تخصصی: مجموعه سوالات «دانش علوم بانکی» می‌باشد.


لینک مشاغل و نیازمندی ها


ﻫ) تذکرات بسیار مهم:

1-     ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان و رزمندگانی که 9 ماه متوالی یا 12 ماه متناوب سابقه حضور داوطلبانه در جبهه‌های جنگ تحمیلی دارند و نیز فرزندان و همسر آنان در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آگهی، با رعایت قوانین و مقررات مربوط از اولویت قانونی به شرح ذیل برخوردار خواهند بود.

1/1- از کل مجوز استخدامی 30 درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد که 25 درصد آن به فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان (50 درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند و 5 درصد باقیمانده به سایر جانبازان، آزادگان، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص دارد. 25 درصد سهمیه ایثارگران مذکور از سوی بنیاد شهید معرفی شده و جذب خواهند شد.

فرزندان معظم شاهد و جانبازان 50 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که از سوی بنیاد مذکور معرفی نشده‌اند، می‌توانند در این آگهی ثبت‌نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره‌مند شوند. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین‌شده به ترتیب نمره کسب‌شده از بین ایثارگان واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده‌اند انجام خواهد شد.

1/2- استخدام مازاد بر 30 درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

1/3- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر آن، نیازی به اخذ و ارائه گواهی از بنیاد مذکور ندارند.

2-    معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از 3 درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

3-    داوطلبان در هر یک از گروههای شغلی مورد اشاره در جدول شماره یک و با توجه به استان محل خدمت درخواستی، با یکدیگر رقابت می‌نمایند.

4-    مدارک مربوط به هریک از شرایط مندرج در بخش‌های قبلی این آگهی از داوطلبان پذیرفته شده دریافت می‌گردد و چنانچه متقاضی به هر دلیل واجد هر یک از شرایط اعلام شده نباشد و یا موارد مذکور در متن این آگهی را رعایت ننماید، از ادامه مراحل استخدام و یا اشتغال وی (در هر مرحله که مشخص گردد) ممانعت شده و قبولی در آزمون و استخدام وی کأن لم یکن تلقی می‌گردد.

5-    مسوولیت هر گونه اشتباه در اطلاعات ارسالی یا تفسیر اشتباه شرایط اعلام شده بانک، با متقاضی می‌باشد.

6-    کلیه متقاضیان لازم است نسبت به نگهداری کد رهگیری خود به صورت محرمانه حداکثر دقت را به عمل آورند؛ در غیر اینصورت تبعات هر گونه سوء استفاده احتمالی، با شخص متقاضی خواهد بود و بانک هیچگونه مسوولیتی در این خصوص بعهده نخواهد داشت.

7-    در صورت پذیرفته شدن نهایی در مورد صحت کلیه مدارک ارسالی از مراجع ذیصلاح استعلام خواهد شد.

8-    عنوان شغلی مورد نظر برای پذیرفته شوندگان نهایی دارای مدرک تحصیلی لیسانس، متصدی امور بانکی خواهد بود.

9-    کلیه متقاضیانی که قبل از تاریخ انتشار این آگهی ثبت نام اینترنتی یا به هر شکل دیگری درخواست استخدام نموده‌اند می‌بایست در صورتیکه حائز شرایط مذکور در متن آگهی هستند مجدداً تقاضای استخدام خود را از طریق فرم اینترنتی تکمیل و ارسال نمایند؛ در غیر اینصورت در آزمون استخدامی شرکت داده نخواهند شد.

10-  ثبت نام صرفاً از طریق سایت اینترنتی بانک صورت می‌پذیرد و داوطلبان لازم است از هر گونه مراجعه حضوری به شعب و ستاد بانک یا ارسال درخواست خود از طریق پست یا هر روش دیگر خودداری نمایند.

11-  نفرات برتر در آزمون به صورت 3 برابر ظرفیت متعاقباً از طریق سایت اینترنت بانک www.bim.ir اطلاع‌رسانی و جهت مصاحبه استخدامی دعوت می‌شوند. در نهایت داوطلبان بر اساس رتبه مکتسبه که مطابق نمره آزمون کتبی با وزن 70 و نمره مصاحبه استخدامی با وزن 30 بدست می‌آید، حسب ظرفیت استخدامی مربوط به گروه شغلی و استان محل خدمت درخواستی، مورد انتخاب قرار خواهند گرفت. بدیهی است در صورت عدم تکمیل ظرفیت استخدام (به هر دلیل)، از افراد ذخیره دعوت به عمل خواهد آمد.

12- کارکنان قراردادی شاغل در بانک، ضمن معاف بودن از شرط معدل و جنسیت، در صورت داشتن شرایط لازم و شرکت در آزمون، مطابق مفاد تصویب نامه شماره 84515/ت 34613 هـ مورخ 15/12/84 و سایر ضوابط و قوانین موجود، مشمول اولویت استخدام می‌باشند که به ازای هر سال سابقه خدمت نیروهای قراردادی (2) درصد و حداکثر (20) درصد به نمره آزمون آنان در هر یک از مراحل آزمون اضافه خواهد شد.

13- نصاب نمره قبولی در آزمون عمومی «60 درصد کل نمره آزمون» می‌باشد و انتخاب داوطلبان به ترتیب از بالاترین نمره فضلی در هر یک از استانها و گروه‌های شغلی مورد تقاضا خواهد بود.

14- مدارک تحصیلی بالاتر و پایین‌تر از مقاطع تحصیلی اعلام‌شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده‌اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند) و همچنین مدارک تحصیلی دانشجویان قابل قبول نخواهد بود.

15- مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون (حداکثر 2 ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی همراه با گواهی موقت یا تاییدیه دانشگاه ذیربط (در مورد دانشگاه آزاد اسلامی، تاییدیه سازمان مرکزی دانشگاه مذکور) ارائه گردد.

16- استخدام در بانک صنعت و معدن منوط به توفیق در تمامی مراحل مربوطه (کسب رتبه برتر بر اساس نمره آزمون و مصاحبه، گزینش و سایر ضوابط) خواهد بود.

17- دعوت از افراد پذیرفته شده نهایی بر اساس جدول شماره 1، به صورت مرحله‌ای و در زمانهای متفاوت (حسب ضرورتها و نیازهای بانک) و مشروط به افتتاح نهایی شعب جدید بانک خواهد بود. لذا در صورتیکه به هر دلیل از افتتاح واحدهای جدید در هر یک از استانها صرفنظر گردد، بانک در نهایت نسبت به استخدام یا عدم استخدام افراد در هر یک از گروههای شغلی و هر یک از استانها مختار است.

18- از کلیه افراد پذیرفته شده نهایی، تعهد کتبی مبنی بر خدمت در هر یک از شهرستانهای کشور در هر زمان و به هر مدتی که بانک صلاح بداند، اخذ می‌گردد.

19- ثبت نام و شرکت در آزمون و طی کلیه مراحل مورد اشاره در فوق هیچگونه تعهدی برای بانک جهت استخدام یا هرگونه همکاری با فرد ایجاد نمی‌نماید و بانک در استخدام یا عدم استخدام نهایی افراد مختار است.ورود به سیستم ---->   ثبت نام از ساعت 8 صبح شنبه مورخ 20/12/1390 آغاز خواهد شد

/ 0 نظر / 11 بازدید