استخدام 60 تکنسین فوریت‌های پزشکی در اردبیل

   

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از استخدام 60 تکنسین فوریت‌های پزشکی در اردبیل خبر داد.
فرهاد پورفرضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: با استخدام و جذب 60 تکنسین فوریت‌های پزشکی شاهد تقویت پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی در داخل شهر و جاده‌ها خواهیم بود.
عضو شورای اداری استان اردبیل، به فعال بودن 35 پایگاه فوریت‌های پزشکی در جاده‌های استان اردبیل اشاره کرد و گفت: به ازای هر 5 هزار نفر باید یک مجموعه فوریت پزشکی جاده‌ای و داخل شهر راه‌اندازی شود که تلاش می‌کنیم امسال با تکمیل و راه‌اندازی دو پایگاه جدید به تعهد دایر شدن 37 پایگاه فوریت‌های پزشکی عمل کرده باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به فعال بودن مرکز بهداشتی درمانی سرعین با استقرار دو آمبولانس خبر داد و گفت: تا پایان تیرماه بخش دیالیز مرکز بهداشتی درمانی سرعین راه‌اندازی می‌شود و در تلاش هستیم کمبود نیرو و پزشک متخصص را در این شهر برطرف کنیم.
وی افزود: استقرار دو پزشک در رشته بالینی و اطفال که از ساعت هشت صبح تا هشت شب ارائه خدمات می‌کنند اقدام جدی در تامین زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی سرعین بوده است که به نظر می‌رسد مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شود.
این مسئول بیان داشت: در آینده نزدیک عملیات احداث مرکز درمان بستر سرعین آغاز می‌شود ولی مشکل تامین پزشک و کادر درمانی را با استقرار دو آمبولانس برای انتقال سریع بیماران و افراد بستری در مرکز استان اردبیل برطرف کردیم.
قائم مقام وزیر بهداشت در اردبیل به اجرای طرح کنترلی و پیشگیری از بروز بیماری‌های منتقله از آب و غذا اشاره کرد و افزود: هرچند استان اردبیل در این زمینه از استان‌های برتر کشور است ولی با تشدید کنترل‌ها و بازرسی‌ها و همچنین ممنوعیت عرضه سالاد و سبزی در رستوران‌ها و غذاخوری‌ها سعی داریم با عوامل انتقال این بیماری‌ها مقابله کنیم.
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی استان اردبیل موضوع نظارت و کنترل بهداشتی بر آبگرم‌های مناطق گردشگر پذیر استان را نیز یادآور شد و ابراز داشت: صاحبان این آب‌های گرم گاه بیش از ظرفیت خود پذیرش دارند به طوری که تا داخل آبگرم رخت‌آویز قرار داده‌اند تا مسافر و گردشگر بیشتری را جذب کنند که در این زمینه اگر دقت، نظارت و موارد بهداشتی مد نظر قرار نگیرد بیماری‌های مختلف عفونی ممکن است گریبانگیر شود.

/ 0 نظر / 18 بازدید