جذب 695 نیروی کار در شهرداری‌های آذربایجان غربی


 

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری آذربایجان غربی گفت: 695 نفر از طریق برگزاری آزمون در شهرداری‌های شهرهای مختلف آذربایجان غربی جذب می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه مهدی داداش‌زاده صبح امروز در جمع مسئولان اجرایی برگزاری آزمون استخدام شهرداری‌های آذربایجان غربی، اظهار داشت: امسال 42 شهرداری شهرهای مختلف استان آذربایجان غربی از طریق برگزاری آزمون نسبت به گزینش و استخدام 695 نفر اقدام خواهند کرد.
وی با بیان اینکه از سال 81 تاکنون آزمون استخدامی شهرداری‌ها برگزار نشده است، تصریح کرد: 20 سال است که جذب نیرو در شهرداری‌ها بدون برگزاری آزمون استخدامی بوده و این امر سبب وجود برخی پارتی‌بازی‌ها در جذب نیروی شهرداری‌ها شده است.
داداش‌زاده با تاکید بر اصلاح چارت سازمانی شهرداری‌ها افزود: در حال حاضر با برگزاری آزمون استخدامی در تلاش برای اصلاح چارت سازمانی شهرداری‌ها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس برای تمام شهرداری‌ها ابلاغ شده تا چارت سازمانی برای خود تعریف کرده و نیازهای خود را اعلام کنند.
داداش‌زاده ادامه داد: به شهرداری‌ها ابلاغ شده که می‌توانند 80 درصد از نیروی انسانی مورد نیاز را در این آزمون‌ها استخدام کنند.
شاهد جذ غیرقانونی در شهرداری‌های آذربایجان غربی هستیم
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه در گذشته شاهد جذب غیرقانونی در شهرداری‌های استان بودیم، گفت: در برخی از موارد شاهدیم افراد بدون داشتن کارت پایان خدمت در شهرداری‌ها مشغول به کار هستند که این امر غیرقانونی است.
داداش‌زاده با بیان اینکه افرادی که در حال حاضر در شهرداری‌ها مشغول هستند با برگزاری آزمون اخراج نمی‌شوند، اظهار داشت: در برگزاری آزمون به ازای هر سال خدمت کارکنان شرکتی در شهرداری‌ها 2 امتیاز در نظر گرفته شده است و این افراد نیز می‌توانند در آزمون شرکت و نمره قبولی دریافت کرده و به کار خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه آزمون به صورت تخصصی برگزار خواهد شد افزود: افرادی که در حال حاضر در شهرداری‌ها مشغول خدمت هستند بهتر از سایر شرکت‌کنندگان می‌توانند سؤالات را پاسخ دهند.
وی از تخصیص 25 درصد استخدام‌های این آزمون به خانواده شهدا خبر داد و اعلا کرد: 171 نفر سهمیه شاهد و ایثارگر در این استخدام داریم.

/ 0 نظر / 7 بازدید