استخدام وزارت امور خارجه

وزارت امور خارجه از تاریخ 29 بهمن 90 استخدام مینماید.


وزارت امورخارجه در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه های اجرائی و بر اساس مقررات تشکیلاتی ، استخدامی ، مالی و انضباطی خود از محل سهمیه استخدامی شماره 23482/90/200 مورخ 20/9/1390 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعدادی از افراد واجد الشرایط پس از برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی و تخصصی و مصاحبه علمی (سنجش استعداد و مهارت) و طی مراحل گزینش به شرح ذیل استخدامی می نماید.
• شرایط عمومی استخدام
1 - تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران.
2 - دارا بودن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران مشروط بر اینکه اکتسابی نباشد.
3- داشتن صحت مزاجی و توانائی انجام کار
4- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دایم از خدمت (ویژه آقایان)
5- نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
6- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
7- داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت و مستعفی باشند.

• شرایط اختصاصی استخدام
1 - نداشتن همسر خارجی و یا همسری که تابعیت ایرانی او اکتسابی باشد.
2- داشتن حداقل سن 21 سال تمام و حداکثر30 سال تمام در زمان ثبت نام
(حداکثر سن برای مقطع تحصیلی کارشناسی 30 سال و کارشناسی ارشد 32 سال و دکتری 34 سال)

تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر در آگهی استخدام، اضافه خواهد شد:
الف) داوطلبانی که در جبهه های حق علیه باطل از تاریخ 31/6/1359 لغایت 29/5/1367 به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، اضافه خواهد شد.
ب)افراد خانواده معظم شهداء، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان ازکارافتاده کلی که قادر به کار نمی باشند، شامل: همسر،فرزندان،پدر،مادر،خواهر و برادر تا میزان پنج سال
ج) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه های اجرایی از تاریخ 22/11/1357 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان خدمت غیر رسمی آنان.
3- داشتن حداقل معدل برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی 14 و جهت دارندگان مدارک کارشناسی ارشد و دکتری 15 الزامی می باشد.
تبصره:فرزندان معزز شهدا از شرط معدل معاف می باشند.

• نحوه و تاریخ ثبت نام و مدارک مورد نیاز
ثبت نام آزمون استخدامی منحصراٌ از طریق پایگاه اینترنتی به آدرس: کلیک کنید      انجام می‌پذیرد.
متقاضیان واجد شرایط بایستی از روزمورخ 20/12/1390 لغایت 28/12/1390 جهت ثبت نام مقدماتی به آدرس فوق مراجعه نمایند.
تذکر1: ثبت نام نهایی منوط به تکمیل کلیه مراحل و دریافت کد رهگیری از سیستم می باشد و پس از تائید نهایی قابل تغییر نمی باشد و امکان ثبت نام مجدد وجود ندارد، لذا در تکمیل فرم استخدام در پایگاه اینترنتی مذکور دقت لازم معمول گردد.
تذکر2: لازم به ذکر است هر داوطلب تنها امکان یکبار ثبت نام و فقط یک رشته شغلی را دارد. ضمناً ثبت نام به صورت ناقص یا به نحو غیر از ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی مذکور مورد قبول نبوده و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مقدماتی(الکترونیکی):
1- تکمیل برگ درخواست شغل
2- فیش واریزی به مبلغ 60000 ریال در وجه 980خزانه قابل واریز در کلیه شعب بانک ملی (ارائه اصل فیش واریزی در جلسه آزمون الزامی می باشد)

• زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون:
داوطلبان باید با استفاده از کدرهگیری که پس از ثبت نام نهایی در پایگاه اینترنتی استخدامی دریافت نموده اند از روز پنج شنبه مورخ 21/01/1390 لغایت روز پنج شنبه مورخ 30/01/1390 به پایگاه اینترنتی فوق مراجعه و کارت ورود به جلسه و برگه راهنمای آزمون شامل(زمان و مکان برگزاری آزمون) را دریافت نمایند.

• مواد آزمون کتبی
1- مواد آزمون عمومی عبارتند از: زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی، فن آوری اطلاعات و ریاضی و آمار مقدماتی، به تعداد 100 سوال چهار گزینه ای بدون اعمال نمره منفی
تبصره: اقلیت های دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون عمومی توزیع می گردد.
2- مواد آزمون کتبی تخصصی بر اساس دانش مورد نیاز جهت ردیف و رشته امتحانی مورد نظر خواهد بود.
3- جهت مترجمین ، آزمون تخصصی از رشته امتحانی مربوطه برگزار خواهد گردید.

• تذکرات :

1- ایثارگران شامل جانبازان ، آزادگان و رزمندگانی که 9 ماه متوالی یا 12 ماه متناوب سابقه حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی دارند و نیز فرزندان و همسران آنان و فرزندان شاهد در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آگهی ، با رعایت قوانین و مقررات مربوط از اولویت قانونی به شرح ذیل برخوردار خواهند بود:
1/1- 30درصد از کل مجوز استخدامی جهت استخدام ایثارگران اختصاص دارد، که 25درصد آن به فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان(50 درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند، تعلق خواهد داشت که ایثارگران مذکور از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده و جذب خواهند شد و 5 درصد باقیمانده به سایر جانبازان، آزادگان ، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص دارد. فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان (50 درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی نشده اند می توانند در این آزمون ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی استفاده نمایند. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمرات کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
2/1- استخدام مازاد بر 30درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

2- معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از سه درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

3- انتخاب داوطلبان استخدام جهت انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان سه برابر ظرفیت مورد نیاز از بین افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی( 60درصد نمره کل آزمون عمومی) را کسب نموده اند بر اساس بالاترین نمره کسب شده آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

4- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی های عمومی صرفاً به منزله تائید صلاحیت عمومی بوده و انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش صورت خواهد گرفت.

5- شاغلین غیر رسمی (نیروهای قراردادی و شرکتی وزارت امور خارجه) واجد شرایط شرکت در آزمون استخدامی به ازای هر سال همکاری با وزارت مذکور، از 2درصد و حداکثر تا 20درصد کل امتیاز در هریک از مراحل استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

6- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان با شاغلین غیررسمی و نیروهای شرکتی وزارت امورخارجه خواهد بود .

7- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر 2 ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تائید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

8- مدارک تحصیلی که از خارج از کشور اخذ شده باشد، بایستی قبلا به تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده و ارزشنامه تحصیلی صادر شده باشد.

9- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل (به استثنای مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

10- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مصاحبه،گزینش و جذب محرز گردد داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی بوده، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم مذکور لغو و بلااثر خواهد شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید